جستجو

خرید تک نسخه فونت - قیمت این فونت 30,000 تومان می باشد.

بعد از پرداخت لینک دانلود برای شما اس ام اس می شود ٬ درصورتی که تا ۵ دقیقه بعد از خرید اس ام اس را دریافت نکردید با شماره ۰۹۱۲۴۱۹۵۰۶۶ تماس بگیرید.

نام و نام خانوادگی
شماره همراه
پرداخت

اين متن فقط براي نمايش است. اين متن قابل کپي کردن در موبايل يا لپ تاپ نيست. اين فونت ها بصورت مستقيم در موبايل قابل استفاده نيست.

پيش نمايش زنده

زبان فارسي از فارسي باستان نشأت گرفته‌است.
1234567890 ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

زبان فارسي از فارسي باستان نشأت گرفته‌است.
1234567890 ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

زبان فارسي از فارسي باستان نشأت گرفته‌است.
1234567890 ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

زبان فارسي از فارسي باستان نشأت گرفته‌است.
1234567890 ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

زبان فارسي از فارسي باستان نشأت گرفته‌است.
1234567890 ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

فارسي يا پارسي يکي از زبان‌هاي هندواروپايي در شاخهٔ زبان‌هاي ايراني جنوب غربي است که در کشورهاي ايران، افغانستان، تاجيکستان و ازبکستان به آن سخن مي‌گويند. فارسي زبان رسمي کشورهاي ايران و تاجيکستان و يکي از دو زبان رسمي افغانستان (در کنار پشتو) است. زبان رسمي کشور هندوستان نيز تا پيش از ورود استعمار انگليس، فارسي بود.
زبان فارسي از زبان قديمي تر فارسي ميانه (يا پهلوي) و آن نيز خود از فارسي باستان نشأت گرفته‌است. اين دو زبان قديمي تر برخاسته از ناحيه تاريخي پارس در حدود استان امروزي فارس در جنوب ايران هستند. فارسي ميانه به عنوان گويش رسمي در زمان ساسانيان در ديگر سرزمين‌هاي ايراني گسترش زيادي يافت به طوري که در خراسان بزرگ جايگزين زبان‌هاي پارتي و بلخي شد و بخش‌هاي بزرگي از خوارزمي‌زبانان و سغدي‌زبانان نيز فارسي‌زبان شدند. گويشي از فارسي ميانه که بعدها فارسي دري نام گرفت پس از اسلام به عنوان گويش استاندارد نوشتاري در خراسان شکل گرفت و اين بار با گسترش به سوي غرب به ناحيه پارس و ديگر نقاط ايران بازگشت.

زبان فارسي را پارسي نيز مي‌گويند. زبان فارسي در افغانستان به طور رسمي دري و در تاجيکستان تاجيکي خوانده شده‌است.
در سال ۱۸۷۲ در نشست اديبان و زبان‌شناسان اروپايي در برلين، زبان‌هاي يوناني، فارسي، لاتين و سانسکريت به عنوان زبان‌هاي کلاسيک جهان برگزيده شدند. بر پايهٔ تعريف، زباني کلاسيک به شمار مي‌آيد که يکم، باستاني باشد، دوم، ادبيات غني داشته باشد و سوم در آخرين هزاره عمر خود تغييرات اندکي کرده باشد.
فارسي از نظر شمار و تنوع ضرب‌المثل‌ها در ميان سه زبان اول جهان است.دامنه واژگان و تنوع واژه‌ها در فارسي هم‌چنين بسيار بزرگ و پرمايه‌است و يکي از غني‌ترين زبان‌هاي جهان از نظر واژه‌ها و دايره لغات به‌شمار مي‌آيد. در کمتر زباني فرهنگ لغاتي چون دهخدا (در ۱۸ جلد) و يا فرهنگ معين (در ۶ جلد) ديده مي‌شود.

متعدد ضرب المثل اور متعدد ضرب المثل کے لحاظ سے فارسی دنیا کی پہلی تین زبانوں میں شامل ہے۔ فارسی میں الفاظ اور الفاظ کی مختلف قسمیں بھی بہت بڑی اور امیر ہیں اور الفاظ اور الفاظ کے اعتبار سے دنیا کی امیر ترین زبانوں میں سے ایک ہے۔ کم زبانوں میں ، دہکھوڈا (18 جلدوں میں) یا کچھ لغت (6 جلدوں میں) جیسی لغات دیکھی جاتی ہیں۔

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قَاتِلُوا الَّذِينَ يَلُونَکُم مِّنَ الْکُفَّارِ وَلْيَجِدُوا فِيکُمْ غِلْظَةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ ﴿التوبة: ١٢٣﴾

ثمة محاولات تاريخية عديدة لتفسير خطوط الإنسان، ولكن المحاولات الأولى في تحليل الخط أجراها الشاعر الأمريكي إدجار آلان عندما قام بتحليل بعض خطوط اليد وأسمى هذا عِلم الأوتوجرافيري. إلا أن بقي تحليل الخط كنوع من الفلسفة أكثر منه عِلمًا وكان دومًا محل جدل، إلى حين القرن التاسع عشر مع صدور أول كتاب في «عِلم الجرافولوجي» باللغة اليونانية على يد الطبيب كاميلو بالدو الإيطالي الجنسية. وفي أواخر القرن التاسع عشر، أسّس المفكر الألماني لودوينجكليجس مؤسسة خاصة بهذا العِلم أسماها «الجمعية الألمانية للجرافولوجي». وبعد ذلك، صدرت أول جريدة تهتم بعِلم الجرافولوجي. وأخيرًا اعترفت المؤسسات الأكاديمية بـالجرافولوجي وقامت بتدريس هذا العِلم فيها، ويعود الفضل الأكبر في ذلك إلى الفرنسيين الذين ساهموا في وضع أصوله وقواعده. ثم وجد الجرافولوجي قبولًا مطلع عام 1915 عن طريق نشاط الجمعية الأمريكية للـجرافولوجي التي أسسها لويس رايس. من ناحية أخرى، كان الدكتور فؤاد عطية، وهو أمريكى الجنسية من أصل مصري، أول من وضع حجر الأساس لهذا العِلم باللغة العربية. وقد توالت الجهود للتعمق في هذا المجال وتم إنشاء العديد من المؤسسات والجمعيات والمعاهد في دول كثيرة. فموضوع تحليل الشخصية عن طريق الخط هو اليوم عِلم قائم بذاته له قواعده العلمية المستندة إلى مجموعة من الأبحاث والتجارب والتحليلات، وكذلك له أساتذته وعلماؤه ونظرياته ونطاقات تطبيقه.

The Persian language is classified as a continuation of Middle Persian, the official religious and literary language of the Sasanian Empire, itself a continuation of Old Persian, the language of the Achaemenid Empire. Persian is a pluricentric language and its grammar is similar to that of many contemporary European languages. Persian gets its name from its origin at the capital of the Achaemenid Empire, Persis, modern-day Fars Province, hence the name Persian (Farsi).A Persian-speaking person may be referred to as Persophone

توضيحات

خط کرشمه یکی از خطوط بکر و جدید فارسی است که برای اولین بار توسط آقای امیر حسین صدقی به یک فونت زیبا تبدیل شده است.

تاریخچه خط کرشمه از زبان استاد احمد آریا منش
به هر نظربت ماجلوه می‌کند لیکن کس آن کرشمه نبیند همی که من نگرم (حافظ)

در سال ۱۳۶۶موفق به اخذ گواهی نامه ازانجمن خوشنویسان شدم وازه‌مان زمان با جدیت، تحقیق بر روی خطوط قدما و اساتید معاصرخوشنویسی سنتی را پی گرفتم. هدفم از این جستجو رسیدن به شیوه‌ای بود که خاص خودم باشد، که هنوز هم درحوزه خط نستعلیق درحد توان خود به این تلاش‌ها ادامه می‌دهم.

در کناراین تلاش‌ها همواره آرزویم این بود که بتوانم ازچرخه‌ی حرکات تکراری خطوط سنتی خارج شوم که شاید بتوانم خطی نو ابداع کنم اما کوشش‌هایم نافرجام بود وخواسته‌ام نایافتنی. فکر پیدا کردن راهی نو در خوشنویسی در سالهای ۷۰تا ۷۱در ذهنم به شدت کم رنگ شده بود تا اینکه یک اتفاق جالب مرا دوباره به فکر انداخت وهمچون آتشی در خرمنم افتاد. روزی به اتفاق دوست شاعرم آقای مهدی الماسی که ذوقی نیز در خوشنویسی دارد به گنج نامه همدان رفته و مشغول تماشای کتیبه‌های قدیمی آنجا بودیم، با خودم فکر کردم که آن شخصی که این کتیبه‌ها را با خط میخی نوشته اگر الآن زنده می‌شد و با این الفبای کنونی ما قرار بود آن کتیبه‌ها را دوباره بنویسد چگونه می‌نوشت؟ و از‌‌ همان زمان بود که دوباره به صورت جدی فکرابداع طرحی نو درهنرخوشنویسی در ذهنم جای گیر شد.

از سال ۱۳۷۱ شمسی با الهام گرفتن از خط میخی بخشی از کار‌هایم را در این زمینه پیگیری می‌نمودم، تجربه‌های آغازین، ابتدایی و بی‌قاعده به نظر می‌آمد، اما کم کم با تلاش بر صورت و شکل سعی کردم به آن‌ها شخصیت پخته تری بخشم، تا اینکه این خط پر پیچ وتاب شکل گرفت، و آن را که سماع آدمی را به خاطر می‌آورد کرشمه نام نهادم که با تأیید دیگر دوستان فهمیدم چندان هم بی‌مسما نیست. مدتی آموزش و توشه اندوزی درخوشنویسی سنتی (نستعلیق) و هم چنین کسب تجربه‌های تازه‌تر در زمینه نقاشی خط باعث شد که فعالیتم د رزمینه خط کرشمه کمرنگ شود و به تبع آن کمتر از این خط سخنی به میان آوردم.

البته یکی از دلایل، این بود که می‌خواستم حرکات این خط را پخته‌تر کنم تا روزی اگر عمری باقی بود به یاری خدا نمایشگاهی اختصاصی ازاین خط برگزارنمایم. با توجه به این نکته که هر خطی برای به سرانجام رسیدن و پیداکردن عالیترین نسبتهای زیبا‌شناسی، به سالیان دراز کار مداوم و طاقت فرسا نیاز دارد و با عنایت به اینکه خط کرشمه خطی جوان و آغازین است، تا رسیدن به مراحل پایانی تکامل، راه درازی در پیش دارد.

حاصل تلاش‌ها و کشفیات خود را در کتابی به نام کرشمه در سال ۱۳۷۹ گرد آوردم تادر اختیار کسانی قراردهم که ذوقشان به این خط سازگار است و سازشان با آن کوک تا که بتوانند راه را ادامه دهند وآن را به حد نهایی‌اش برسانند. در حال حاضرکرشمه۱۳۸۹ نسبت به ۱۰سال پیش (کتاب کرشمه) پخته‌تر شده است و امید است که به همین صورت با عنایت به خداوند متعال به پختگی و پیشرفت ادامه دهد.
 (تا چه قبول افتد و چه در نظر آید)

این فونت با زیبایی های فراوان نیاز به ویرایش های کمی داشت که این جانب انجام دادم. نسخه ای که اکنون برای دانلود قرار گرفته است ، نسخه ویرایش شده این قلم می باشد.

نصب فونت در ويندوز

راهنماي نصب فونت در ويندوز

ابتدا به پوشه محل ذخيره سازي قلم هايي که از سايت دريافت کرده ايد وارد شده و قلم هاي مورد نظر را انتخاب و بر روي گزينه Copy کليک کنيد. همچنين مي توانيد بر روي آنها راست کليک کرده و گزينه Copy را انتخاب کنيد و يا حتي از کليد ميانبر Ctrl+C استفاده نمائيد . در منوي Start کلمه Control را تايپ نمائيد تا گزينه Control Panel نمايان گردد. بر روي آن کليک کنيد . بعد از بازشدن پنجره Control Panel بر روي گزينه Category و سپس گزينه Large Icons کليک کنيد . همانطور که مشاهده مي کنيد، تمام گزينه هاي Control Panel نمايش داده مي شود و لازم است شما بر روي گزينه Fonts کليک کنيد . ليست قلم هاي موجود در ويندوز به شما نمايش داده مي شود. از گزينه Organize بر روي گزينه Paste کليک کنيد تا قلم ها بر روي ويندوز نصب گردد .

چگونه فونت گوشي را تغيير دهيم؟

چگونه فونت گوشي را تغيير دهيم؟

اگر به دنبال تغيير فونت‌ها هستيد، اين‌کار به سادگي هرچه تمام‌تر انجام مي‌شود. آيکن تنظيمات را لمس کنيد.در ادامه آيکن Display را لمس کرده و گزينه Screen zoom and font را انتخاب کنيد.در اين منو، شما مي‌توانيد بزرگ‌نمايي صفحه را تغيير دهيد. همچنين گزينه‌هايي در ارتباط با اندازه فونت در اختيار شما قرار دارد. اما اگر اين صفحه را تا پايين پيمايش کنيد، به بخش Font Style مي‌رسيد که در آن همه فونت‌هاي قابل انتخاب براي گوشي خود را مشاهده مي‌کنيد.اگر چند فونت محدود نشان داده شده در اين بخش باب طبع ميل شما نيست، گزينه‌اي براي دانلود فونت‌ها در اختيار شما قرار دارد.در پايين منوي Font Style گزينه Download Fonts را لمس کنيد تا ببينيد چه اتفاقي مي‌افتد. (بايد واي‌فاي گوشي‌تان روشن باشد.)با اين‌کار به فروشگاه Galaxy Apps وارد مي‌شويد که در آن مي‌توايند فونت‌هاي جذابي که سامسونگ ارائه مي‌کند را مشاهده کنيد. البته براي استفاده از يکسري فونت‌هاي جذاب اين بخش بايد هزينه آن‌را پرداخت کنيد!اگر دوست داريد تنها فونت‌هاي رايگان را مشاهده کنيد گزينه Top Free که در بالاي صفحه قرار دارد را لمس کنيد.

آموزش روش‌هايي براي تغيير فونت در iOS

آموزش روش‌هايي براي تغيير فونت در iOS

هيچ راهي براي تغيير فونت پيش فرض ايفون بدون جيلبريک وجود ندارد، اما شما مي‌توانيد خصوصيات فونت را با استفاده از برنامه‌هايي تغيير دهيد. يکي از اين برنامه‌ها AnyFont است که فونت‌هاي مختلفي را براي استفاده در اختيار کاربران قرار مي‌دهد. البته اين برنامه امکان تغيير فونت‌هاي سيستمي را به کاربر نمي‌دهد، اما مي‌توانيد از آن براي تغيير فونت برنامه‌هاي مختلف استفاده کنيد. AnyFont قيمتي برابر با ۱٫۹۹ دلار دارد و شما مي‌توانيد آن را به صورت مستقيم از اپ استور دانلود کنيد.استفاده از AnyFont بسيار ساده است و اين برنامه فرمت‌هاي مختلف فونت از جمله TTF، OTF يا TCC را پشتيباني مي‌کند. با يک جستجوي ساده در اينترنت مي‌توانيد به تعداد زيادي از فونت‌هاي رايگان دسترسي پيدا کنيد. يکي از روش‌هاي راحت براي اضافه کردن فونت دلخواه به AnyFont، ايميل آن به خودتان و باز کردن آن در ايميل آيفون است. موقع باز کردن آن را با AnyFont باز کنيد و خود برنامه شروع به دانلودش مي‌کند. بعد از قبول بخش‌هاي مختلف در نهايت فونت را نصب کنيد و از آن در برنامه‌هاي مختلف بهره ببريد.

نگارش يادداشت

لطفا براي نگارش يادداشت در سايت عضو شويد يا با نام کاربري وارد سايت شويد.